23. 4. 2018

Čtyři nové distribuční soustavy pro Českomoravskou energetiku

Českomoravská energetika stále roste. Společnost získala licence pro čtyři lokální distribuční soustavy. Jedná se o nové polyfunkční komplexy Luka Living a Karolína Plazza v hlavním městě. Další dvě soustavy pak zajišťují dodávky elektrické energie v průmyslových areálech společnosti GALL v Liberci a Akzo Nobel Coatings CZ v Opavě.

V Praze je Českomoravská energetika (ČME) držitelem nové licence pro lokální distribuční soustavu v moderním bytovém komplexu Luka Living. Rezidenční areál nabízí k pronájmu více než 200 bytů a v rámci obchodní zóny poskytuje 7 000 m² obchodních ploch. Distribuční soustava v komplexu zahrnuje celkem 253 odběrných míst.

Rovněž karlínská Karolína Plazza je novostavbou. Komplex tří budov obsahuje 150 bytů, kancelářské prostory a průchozí pasáž s obchodními prostory. ČME zde ve dvou etapách na vlastní náklady buduje energetickou distribuční soustavu s 55 odběrnými místy a předpokládanou souhrnnou spotřebou přesahující 1 GWh ročně.

V průmyslovém areálu společnosti GALL v Liberci získala Českomoravská energetika licenci na lokální distribuční soustavu v lednu 2018. Společnost GALL navazuje na tradici výroby autobusových náprav a dalších produktů určených především pro automobilový průmysl. Distribuční soustava má v současnosti 6 odběrných míst.

Průmyslový areál Akzo Nobel Coatings CZ v Opavě, Komárově je jedním z více než třiceti zahraničních podniků, které má nizozemská společnost AkzoNobel Powder Coatings rozmístěny po celém světě. Výroba je specializována na práškové nátěrové hmoty bez rozpouštědel a těkavých látek, produkty jsou využívány pro domácí spotřebiče, v automobilovém průmyslu a mnoha dalších oborech. Českomoravská energetika je držitelem licence pro lokální distribuční soustavu v areálu, kde kromě Akzo Nobel sídlí i řada dalších menších společností.