29. 9. 2017

Letní akvizice UNICAPITAL Distribuce

Energetická divize investiční skupiny UNICAPITAL silně expanduje. V posledních měsících uzavřela hned několik kontraktů na distribuci energie pro strategické partnery. Prostřednictvím Českomoravské energetiky s.r.o., bude zásobovat elektrickou energií klíčovou průmyslovou zónu Ostrava – Mošnov. Tady se staví špičkově vybavená továrna Maestoso Advanced Materials, která bude vyrábět speciální ocel a superslitiny. Unikátní továrna dá práci několika desítkám lidí a ročně plánuje vyprodukovat zhruba 5 tisíc tun vysoce speciálních materiálů.

UCD převzala také distribuční soustavu v průmyslovém areálu Výzkumného ústavu Běchovice, jenž se profiluje jako plně nezávislá a mezinárodně uznávaná akreditovaná laboratoř velmi vysokého napětí. Ústav vlastní největší Teslův transformátor v Evropě a dokáží tu tak vyrobit blesky, které nejsou jinde k vidění.

Prostředníctvím Českomoravské distribuce s.r.o. pak UNICAPITAL v srpnu dokončil transakci, kdy od developerské skupiny CTP Invest odkupuje dalších sedm distribučních soustav. Tato akvizice potvrdila pozici UNICAPITAL DISTRIBUCE jako víceméně výhradního provozovatele distribučních soustav pro lídra českého trhu průmyslových ploch a nemovitostí.