11. 6. 2019

Pracujeme na nových projektech

LDS TATRA Kopřivnice

V letošním roce připravujeme v průmyslovém areálu TATRA Kopřivnice masivní investice v objemu cca 150 mio CZK, s plánovaným dokončením do 11/2020. Investice zahrnují rekonstrukci kompletního areálového VN vedení, rekonstrukci rozvoden VN, optimalizaci na současnou potřebu areálu, instalaci řídícího systému pro sběr a vyhodnocování provozních i poruchových stavů vč. přenosu a vizualizace na dispečinku.

VÍTKOVICE ENERGETIKA, Shape Steel

Rozšiřujeme stávající infrastrukturu v DOV (Dolní oblast Vítkovice) pro napojení zákazníka Shape Steel. Předpokládaný termín dokončení do 07/2019.

KGJ Stodůlky

Od dubna 2019 je ČME provozovatelem LDS ve Stodůlky Property Park. Od května 2019 je předpokládán zkušební provoz kogenerační jednotky (KGJ), spuštění do ostrého provozu je plánováno na říjen. Oba projekty jsou napojeny přenosem a vizualizací provozních dat v dispečinku.

Technické parametry KGJ: výrobce TEDOM, typ CENTO 260, výkon 200 kWe (e = elektrických) a 314 kWt (t = tepelných). Jednotka je připojena jako paralelní zdroj ke stávající kotelně K4, která zásobuje obchodní jednotky Sconto a Elit. Ke KGJ je osazena akumulační nádrž o objemu 23 m3.

Byty Stromovka České Budějovice

Naším dalším úspěšným jihočeským developerským počinem a propojením dlouhodobé spolupráce se společností cz Immobilien s.r.o. je vymezení distribučního území pro Byty Stromovka.

Byty Stromovka jsou novým projektem rezidenčního bydlení v blízkosti historického centra Českých Budějovic. Budoucí majitelé si mohou vybírat z bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk s výměrami 32–118 m2. Díky výhodnému umístění mají vlastníci bytů vše důležité na dosah ruky – park na dohled od domu, obchody a zastávky MHD jen pár kroků, do historického centra města se dostanou krátkou procházkou. Do svého nového domova se první majitelé bytů nastěhovali na jaře 2019.

Od 1. 4. 2019 provozuje ČME v areálu Byty Stromovka svoji distribuční soustavu. V současnosti je dokončena I. etapa výstavby, která zahrnuje objekty C a D  s cca 70 odběrnými místy, dokončení II. etapy (objekty A a B) je plánováno na konec roku 2019. Po dokončení bude v areálu cca 350 odběrných míst.