Představení skupiny

Unicapital distribuce

Jsme součástí investiční skupiny UNICAPITAL, která se zaměřuje na investice v oblastech energetiky, zemědělství, developmentu, nemovitostí a ostatních především konzervativních odvětvích. Díky tomu disponujeme silným zázemím, které je vystavěno jak na finanční stabilitě, tak i na kvalitě našich pracovníků a trvalých vztazích s našimi partnery. Skupina UNICAPITAL je součástí smíšené holdingové osoby, která rovněž zahrnuje Banku CREDITAS a.s., přičemž ovládající osobou skupiny je Pavel Hubáček. Tato skupina zároveň tvoří celek, který podléhá dohledu ČNB na konsolidovaném základě.

Energetika byla ke konci roku 2017 zastoupena 32 procenty v investičním portfoliu skupiny UNICAPITAL. Společnosti působící v oblasti distribuce energie zastřešuje divize, kterou nazýváme souhrnně UNICAPITAL DISTRIBUCE. Divize distribuce má dynamický vývoj o čemž svědčí jak vývoj počtu odběrných míst, tak i referenční projekty v portfoliu.

V čele UNICAPITAL DISTRIBUCE stojí výkonný ředitel Tomáš Novák společně s jednatelem Richardem Holešinským. Divize zastřešuje několik klíčových společností, které se v rámci skupiny zabývají distribucí energie, převážně elektřiny. Jde o Českomoravskou energetiku, Českomoravskou distribuci, LDS Sever a LUDS. Všechny čtyři subjekty patří v rámci investiční skupiny UNICAPITAL pod společnost UNICAPITAL ENERGY a.s.

Přehled odběrných míst | Vývoj počtu odběrných míst

„Nejsme největší distributor energie, zato jsme alternativa pro ty nejlepší. Mezi naše partnery patří třeba CTP Invest, TATRA, ABB, DHL nebo Honeywell.“

Tomáš Novák výkonný ředitel