Distribuce energie pomocí vlastních distribučních soustav

100 Distribučních soustav
5 500 Velkých odběratelů energie

Klíčové společnosti

Naše distribuční soustavy zásobují energií průmyslové podniky, logistická centra, administrativní budovy, ale také rezidenční čtvrti. V distribuci máme nyní přes 4 000 stálých odběratelů energie a jejich počet plánujeme zdvojnásobit.
Vybrané referenční projekty

Skupina UNICAPITAL DISTRIBUCE provozuje desítky distribučních soustav s celkovým množstvím distribuované elektřiny překračujícím 600 GWh. Energií zásobujeme přes 4 000 stálých odběratelů po celém území České republiky.

1699 odběrných míst
23 projektů

Obchodní, kancelářské
a retailové objekty

Zabýváme se výstavbou, provozováním a servisem distribučních soustav elektrické energie po celé České republice. Mezi naše významné akvizice v oblasti obchodních, kancelářských a retailových objektů patří například moderní kancelářské centrum Avalon Business Center v centru Plzně, rozlehlé nákupní centrum v Olomouci Galerie Šantovka nebo komplex administrativních budov Brno Heršpická.

AVALON Plzeň

Avalon Business Center je sídlem moderních kanceláří k pronájmu v centru Plzně s výbornou dostupností. Avalon nabízí flexibilitu při plánování dispozic kanceláře, což vede k maximální efektivitě využití prostor. Firmy získají příjemné a reprezentativní prostředí pro zaměstnance a své obchodní partnery. Je zde 52 odběrných míst a přenosová kapacita dosahuje 10 MW.

Vstup:listopad 2015
Výše podílu:100 %
Přenosová kapacita:10 MW
Odběrných míst:52

Galerie Šantovka Olomouc

Galerie Šantovka je rozlehlé moderní nákupní centrum v Olomouci. Nabízí 200 obchodů, restaurace, kavárny, kino, divadlo, bowling a 2000 parkovacích míst. Aktuálně je tu 200 odběrných míst a nejvyšší napěťová hladina dosahuje 22 kV.

Vstup:říjen 2013
Napěťová hladina:22 kV
Odběrných míst:200

Brno Heršpická

Lokální distribuční síť Brno Heršpická dodává elektrickou energii komplexu administrativních budov na vymezeném distribučním území o velikosti 4,5 ha. Nejvyšší napěťová hladina je 22 kV. Rozvojová zóna Heršpická je atraktivní území o rozloze cca 25 ha mezi historickým centrem města a jižní částí velkého městského okruhu.

Vstup:říjen 2012
Napěťová hladina:22 kV
Rozloha:4,5 ha
2226 odběrných míst
38 projektů

Průmyslové parky
a logistické haly

Průmyslové zóny jsou významnými odběrateli naší elektrické energie především na Severu Čech a Moravy. Energií zásobujeme například průmyslový park Ostrava Hrabová, první technologický park zasvěcený podpoře stejnosměrného proudu a chytré energii Nupharo v Ústí nad Labem, Tatru Kopřivnice nebo průmyslové firmy jako je Z-Group Steel Holding, Sandvik Chomutov Precision Tubes či Slévárna Chomutov.

NUPHARO Ústí nad Labem

Nupharo v Ústí nad Labem je nový typ obchodního parku a inovačního centra. Jde o první technologický park a podnikatelský inkubátor v České republice zasvěcený podpoře stejnosměrného proudu (DC) a chytré energii (smart energy). Aktuálně je zde 46 odběrných míst a přenosová kapacita dosahuje 10 MW.

Vstup:listopad 2015
Výše podílu:100 %
Přenosová kapacita:10 MW
Odběrných míst:46

Ostrava Hrabová

Ostrava Hrabová je lokální distribuční soustava, která se nachází na území průmyslového parku. Vymezené distribuční území je 90 ha a nejvyšší napěťová hladina 22 kV.

Vstup:říjen 2012
Napěťová hladina:22 kV
Rozloha:90 ha
1575 odběrných míst
19 projektů

Rezidence
a bytové domy

Bytové komplexy a soubory rodinných domů jsou dalším pilířem našich distribučních soustav elektrické energie. Jedním z největších projektů je Rezidence Nová Chýně, kde se postupně realizuje pět etap výstavby s celkovým počtem 544 odběrných míst. Nízkoenergetické bydlení je standardem brněnských projektů rezidencí Ponavia a Lužánky.

Rezidence Lužánky

Bytový projekt Rezidence Lužánky V Brně nabízí nový koncept bydlení s využitím současných trendů splňujících požadavky moderní doby. Bytový komplex tvoří tři budovy, které jsou podzemními podlažími spojeny v jeden funkční celek. Celkem nabízí 94 bytových jednotek a nechybí ani komerční a kancelářské prostory. Je tu 121 odběrných míst s přenosovou kapacitou 10 MW.

Vstup:2016
Výše podílu:100 %
Přenosová kapacita:10 MW
Odběrných míst:121

Rezidence Nová Chýně

Rezidence Nová Chýně se nachází v jižní části obce Chýně na okraji Prahy. Její součástí je v první etapě 54 řadových rodinných domů. V této lokalitě se bude postupně realizovat celkem pět etap výstavby s celkovým počtem 544 odběrných míst. Trafostanice (TS): 22/04 kV, o výkonu 2 x 630 kVA; Přenosová kapacita: 5 MW.

Vstup:2015
Výše podílu:100 %
Přenosová kapacita:5 MW
Odběrných míst:544